Olumlu Düşünmek için Kolay Egzersiz

İnsanlar genel olarak olumsuz düşünme eğilimindedirler. Üstelik bunu çok basit bir sebeple yapar çoğu: olacak kötü şeylere hazırlıklı olmak. Ancak olumsuz düşünmek bedensel ve ruhsal hastalıklara davetiye çıkarır. Olumlu düşünce öğrenilebilir mi peki ? Evet. Düşüncelerimizin yönünü biz belirleriz

– Her gün dilediğiniz bir saatte, bir gün önce olan 3 GÜZEL ŞEYİ yazın. Düşünmeyin sadece. YAZIN!

– Bu egzersizi her gün aynı saatte yapın. Çünkü zihin 21 gün sonra yeni bir nöral yol oluşturarak bunu alışkanlık haline getirir.

– Bu güzelliklerin havadan kafanıza düşmesini beklemeyin. Siz de bir şeyler yapın. Ertesi gün yazmak üzere hayatınızda güzellikler yaratmak için çaba harcayın, zorlamadan ve yapay olmadan elbet.( keyifle içilen bir kahve, güzel bir yemek, bir dostla sohbet, kendinize alacağınız bir küçük hediye, düşkün birine yardım, doğanın içinde olmak vs)

– Olumlu düşünmenin bir alışkanlık olduğunu hatırlayın, kendinize devamlı hatırlatın. Aynen olumsuz düşünmek gibi. Dışımızdaki şartlar bizi olumsuz olmak için bunca zorlarken, düşüncelerimizi iyi şeylere odaklayarak zihnimizin sakin, verimli ve üretken olmasını sağlayabiliriz.

olumlu-dusunme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir